نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 مشخصه برای خرید PLC

یک کنترلر منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) یا کنترل کننده قابل برنامه ریزی یک رایانه دیجیتالی صنعتی است که برای کنترل فرآیندهای تولید از قبیل خطوط مونتاژ ، یا دستگاه های روباتیک یا هرگونه فعالیتی که نیاز به قابلیت اطمینان بالا ، سهولت برنامه نویسی و پردازش دارد ، ناهموار و سازگار شده است. با انتخاب و تنظیمات بسیار زیادی که در اختیار کاربر قرار دارد ، چگونه باید در انتخاب کنترلر صحیح برای برنامه خود اقدام کرد؟ در این مقاله 5 مشخصه برای خرید PLC ارائه شده است.

مزایای PLC

آنها می توانند برای بسیاری از آرایش های I / O دیجیتال و آنالوگ ، محدوده دمایی گسترده ، ایمنی در برابر سر و صدای الکتریکی و مقاومت در برابر لرزش و ضربه طراحی شوند. برنامه هایی برای کنترل عملکرد دستگاه معمولاً در حافظه پشتیبانی شده از باتری یا غیر فرار ذخیره می شوند.

PLC ها برای اولین بار در صنعت ساخت اتومبیل توسعه یافتند تا کنترل کننده های قابل انعطاف ، ناهموار و به راحتی قابل برنامه ریزی برای جایگزینی سیستم های منطقی رله سخت استفاده می کردند. از آن زمان ، آنها به عنوان کنترل کننده های اتوماسیون با قابلیت اطمینان بالا و مناسب برای محیط های سخت پذیرفته شده اند.

ویژگی های پی ال سی FX5UC

خرابی در PLC

ممکن است هنگام استفاده از PLC دچار اشتباه شوید و دستگاه به خطر بیافتد و عملکرد سیستم را در کوتاه مدت دچار اختلال کند و نیاز به یک به روزرسانی پرهزینه در طولانی مدت داشته باشید. در صورتی که مشکل به وجود آمده بسیار شدید باشد ممکن است دستگاه بعد از مدتی بلا استفاده و خراب شود و هزینه های سنگینی را به همراه داشته باشد. با در نظر گرفتن پنج قانون طلایی برای مشخصات PLC ، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که هر بار کنترل صحیحی را دریافت کردیم.

این مطلب را از دست ندهید   راه اندازی S7-200

ویژگی اول اندازه سیستم

نقطه شروع در تعیین هر کنترل کننده ارزیابی الزامات I / O است. به اصطلاح میکرو PLC ها می توانند عملکرد حیرت انگیزی در سیستم های شمارش I / O پایین تر داشته باشند ، اما سخت افزار ، حافظه یا محدودیت های دیگر بدان معنی است که دستگاه از توان بالایی برخوردار است. در حالت افراطی دیگر ، PLC های ماژولار بزرگ قادر به ده ها هزار I / O هستند.

بین این دو سطح PLC ماژولار جمع و جور ، اخیرا pLC جدیدی ساخته شده است که ترکیبی از تعداد I / O و مجموعه عملکرد را ارائه می دهد که می تواند متناسب با برنامه باشد. برنامه نویسی آشنا با گزینه های پیشرفته متعدد ، برای بسیاری از برنامه های میان رده ، آنها راه حل ایده آل را به کاربران ارائه می دهند.

ویژگی دوم عملکرد و انعطاف پذیری

هزینه سخت افزار راهی برای زمان برنامه نویسی به عنوان مهمترین هزینه در توسعه سیستم داده است. توانایی توسعه سیستمهای بسیار کاربردی در حداقل زمان سطح انعطاف پذیری بالایی را در هر دو سخت افزار و نرم افزار ایجاب می کند. استفاده از PLC که دارای یک محیط برنامه نویسی است که بسیار سریع برنامه ریزی می کند و بنابراین زمان توسعه مهندسی را کاهش می دهد ، می تواند خرید یک مارک با کیفیت را توجیه کند حتی اگر قیمت بسیار مهم باشد.

به طراحان سیستم به خوبی توصیه می شود که ترکیب هایی را جستجو کنند که بتوانند بین زبانهای مختلف برنامه نویسی – یا در یک پروژه واحد ، یا از یک پروژه به پروژه دیگر – یکپارچه حرکت کنند. علاوه بر این ، بهترین ابزارهای برنامه نویسی PLC همچنین شامل بلوک های عملکردی از پیش نوشته شده قدرتمند هستند که باعث صرفه جویی بیشتر در زمان توسعه قابل توجه می شوند.

این مطلب را از دست ندهید   عملکرد Jog از PLC

ویژگی سوم عملکرد

ویژگی بعدی برای پرداختن به توانایی عملکرد PLC در رابطه با برنامه است. برای مثال ، یک دستگاه بسته بندی تقریباً همیشه به یک پردازنده پر سرعت نیاز دارد. (اغلب با گزینه های کنترل حرکت و اتصال.) با این حال ، الزامات عملکرد چیزی مانند یک فرآیند کنترل دما را رد نکنید. چه بسا این امر به توانایی کنترل یا نظارت بر بیشماری I / O آنالوگ نیاز داشته باشد و شاید دارای ریاضی و کنترل PID به عنوان بخشی از مجموعه دستورالعمل های آن باشد. بهترین PLC های مدرن می توانند با سرعت زیر نانو در هر دستورالعمل کار کنند.

ویژگی چهارم اتصال

از نظر تاریخی بسیاری از سیستم های PLC به عنوان سیستم های مستقل تنظیم شده اند و شاید این امر هنوز مهم باشد.(شاید به دلایل هزینه یا امنیت.) در حال حاضر حتی کوچکترین سیستم ها می توانند از اتصال بهتری بهره مند شوند: دسترسی از راه دور می تواند تعمیر و نگهداری را آسان کند و انعطاف پذیری را برای نظارت فراهم کند ، در حالی که توانایی جمع آوری داده ها از سیستم می تواند به کاربران در حداکثر بهره وری و کاهش زمان خرابی کمک کند. بنابراین ، احتیاط است که نیازهای اتصال را به درستی ارزیابی کنید.

امروزه ، حتی PLC های جمع و جور می توانند با ارائه اتصال به بیشترین تعداد پروتکل شبکه حداکثر انعطاف پذیری را ارائه دهند.

ویژگی پنجم امنیت

امنیت سایبری به یکی از نگرانی های اساسی امروز تبدیل شده است. اتصال سیستمهای PLC به وب از ویژگیهای مهمی برای نظارت یا حتی کنترل است اما این سیستم ها را در معرض حمله سایبری بالقوه قرار می دهد.

این مطلب را از دست ندهید   ویژگی های سری FX5UC Premium Micro PLC

بنابراین هنگام خرید PLC خود در مورد چگونگی استحکام امنیت آنها ، چه در ابزار برنامه نویسی و چه در درون PLC ، سؤال کنید.

با رعایت این پنج قانون طلایی ، طراحان سیستم قادر خواهند بود از مشکلات اصلی در پیکربندی سیستمهای PLC جلوگیری کنند و به آنها این امکان را می دهند تا کنترل کننده هایی را تعیین کنند که همه نیازهای برنامه را برآورده سازند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

میزان دوام باتری PLC

میزان دوام باتری PLC

برخی از باتری‌هایی که پردازنده‌های PLC را تغذیه می‌کنند، قابل شارژ نیستند در حالی که برخی دیگر قابل شارژ هستند، با توجه به اینکه PLC

ادامه مطلب »