نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

RTU یا PLC کدام یک برای شما مناسب است؟

اگرچه کنترل کننده های قابل برنامه ریزی منطقی (PLC) در صنعت مسلط شده اند ، اما هنوز هم بسیاری از برنامه ها با استفاده از واحدهای ترمینال از راه دور (RTU) وجود دارند. تصمیم گیری در مورد صحیح استفاده شما بحثی است که هنوز ادامه دارد. این سوال که استفاده از RTU یا PLC مناسب ترین زمان است ، با افزایش مداوم PLC و PAC (کنترل کننده اتوماسیون قابل برنامه ریزی) کمرنگ نشده است. در واقع ، یکی از اعضای گروه اتوماسیون و کنترل در فیس بوک (همتای فیس بوک گروه Automation World’s LinkedIn) ، اخیراً این سوال را پرسیده است.

تفاوت بین PLC و RTU

دقیق ترین پاسخ توضیح داد که: RTU یک (دستگاه الکترونیکی کنترل شده توسط ریزپردازنده است که با انتقال داده های تله متری به سیستم و یا تغییر وضعیت اشیا connected متصل بر اساس ، اشیا in موجود در جهان فیزیکی را به سیستم کنترل توزیع شده یا سیستم SCADA واسط می کند. پیام های کنترل شده دریافت شده از سیستم ”؛ و اینکه PLC اساساً “یک کامپیوتر دیجیتالی است که برای اتوماسیون فرایندهای الکترومکانیکی استفاده می شود. از آنجا که عملکردهای RTU و PLC با هم تداخل دارند ، RTU تمایل دارد بیشتر برای دورسنجی جغرافیایی وسیع استفاده شود ، در حالی که PLC برای کنترل محلی به بهترین وجه مناسب است. )

 سایر اعضای گروه ادعا می کنند که توانایی های ارتباطی PLC های فعلی (بیش از RTU های برابر و قابل ملاحظه ای انعطاف پذیرتر و متنوع تر) هستند – حتی در کاربردهایی که نیاز به استفاده گسترده جغرافیایی دارند.

این مطلب را از دست ندهید   چرخه اسکن plc

PLC قدرتمند تر است؟

یکی از توضیحات بهتر – و ساده – که در طول سالها دیده ایم از Tetragenics (تأمین کننده سیستمهای SCADA و واحدهای از راه دور هوشمند) است. اساساً توضیحات می گوید: اگر به یک کنترل کننده مستقل با قدرت برای برنامه خود نیاز دارید ، احتمالاً PLC بهترین انتخاب شماست. اما توجه داشته باشید که به برخی از مهارت های برنامه نویسی نیاز است. اگر به دستگاهی برای کنترل چندین پردازش ، بدون دخالت مستقیم کنترل کننده یا مستر ، نیاز دارید ، RTU می تواند بسیاری از توابع کنترل پیشرفته مورد نیاز را فراهم کند ، زیرا در واقع یک رابط مستقیم بین سنسورهای میدان ، محرک ها و یک واحد کنترل مرکزی است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 15 =

میزان دوام باتری PLC

میزان دوام باتری PLC

برخی از باتری‌هایی که پردازنده‌های PLC را تغذیه می‌کنند، قابل شارژ نیستند در حالی که برخی دیگر قابل شارژ هستند، با توجه به اینکه PLC

ادامه مطلب »