نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آیا با مشکلات رایج با PLC زیاد دست و پنجه نرم می کنید؟ تاسیسات صنعتی تعداد زیادی ماشین الکترونیکی را در خود جای می دهند که به روش های مختلف برنامه ریزی شده اند. مهندسان آنها را از طریق یک کنترل‌کننده منطقی قابل برنامه‌ریزی (PLC) برای ترجمه دستورات کنترل می‌کنند، بنابراین ماشین‌ها می‌توانند بر اساس آن بفهمند و عمل کنند. PLC ها می توانند در مواقعی با مشکلات متعددی اجرا شوند. این موارد شامل موارد زیر است.

مشکلات رایج با PLC

مشکلات رایج با PLC و تداخل نویز الکتریکی

برای مشکلات رایج با PLC تداخل فرکانس رادیویی (RFI) و تداخل الکترومغناطیسی (EMI) دو دلیل اصلی تداخل سیگنال خارجی هستند. آنها می توانند به طور قابل توجهی بر طول عمر و عملکرد یک PLC تأثیر بگذارند. EMI می تواند هر زمان که ماشینی مانند یک موتور عظیم نزدیک PLC وجود داشته باشد یا صاعقه در نزدیکی آن وجود داشته باشد افزایش می یابد.

از طرف دیگر، RFI توسط فرستنده های دستی و آنتن هایی که در نزدیکی PLC استفاده می شوند ایجاد می شود. توصیه می‌شود پتانسیل تداخل را محدود کنید زیرا هم RFI و هم EMI می‌توانند باعث خرابی قابل توجه و آسیب‌های فراوان شوند.

خرابی منبع تغذیه

برای مشکلات رایج با PLC برای اجرای کدهای برنامه نویسی برای ورودی و خروجی نیاز به دسترسی به یک جریان ثابت و بدون وقفه قدرت دارد. پس از توقف یک منبع برق، این مشکل می تواند به دلایل مختلفی نسبت داده شود.

جدا از خاموشی های منطقه ای یا محلی که باعث قطعی برق می شود، شایع ترین منبع قطع برق شامل کابل های فرسوده، اتصالات شل و خرابی شبکه است.

این مطلب را از دست ندهید   انواع خروجی دیجیتال PLC

ماژول های ورودی/خروجی

برای مشکلات رایج با PLC مشکلات زیر باعث خرابی I/O خراب می شوند:

  • مجموعه های ترمینال میدانی معیوب (FTA)
  • موانع ذاتا ایمن معیوب
  • ماژول های قدیمی
  • سیم کشی معیوب
  • بلوک های ترمینال شل
  • خطا در پیکربندی PLC

معمولاً این مسائل از اجرای صحیح PLC جلوگیری می کند زیرا اجرای برنامه PLC را متوقف می کند و باعث می شود که به طور ناگهانی به پایان برسد. کارشناسان تشخیص سیستم را برای شناسایی علت اصلی مشکل PLC اجرا می کنند و آن را با بررسی کامل سیستم برای تعیین میزان آن دنبال می کنند.

اجزای قدیمی

برای مشکلات رایج با PLC تمام وسایل الکترونیکی بعد از مدتی خراب می شوند. بازه زمانی به چند چیز بستگی دارد، از جمله تاریخ ساخت تجهیزات، محیط زیست، لرزش و گرد و غبار. در PLC، اجزای گسسته، مانند خازن‌ها معمولا آسیب‌پذیرتر هستند، به‌خصوص که عمر آنها فقط حدود ده سال است.

قطع اتصال به شبکه

اکثر سیستم‌های PLC به رابط‌های ماشین انسانی (HMI) و سایر دستگاه‌های جانبی متصل هستند تا به درستی کار کنند. به طور معمول، آنها از کابل های اترنت برای اتصال سیستم PLC با دستگاه های دیگر استفاده می کنند. اگر به هر دلیلی قطعی بین دستگاه ها رخ دهد، دستگاه ها نمی توانند به درستی کار کنند. همچنین می تواند منجر به توقف فوری شود که می تواند برای سازمان هزینه بر باشد.

بیشتر بدانید: آَشنایی با قطعات سخت افزاری PLC

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + نه =

میزان دوام باتری PLC

میزان دوام باتری PLC

برخی از باتری‌هایی که پردازنده‌های PLC را تغذیه می‌کنند، قابل شارژ نیستند در حالی که برخی دیگر قابل شارژ هستند، با توجه به اینکه PLC

ادامه مطلب »