نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

Arduino به عنوان کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی (PLC)

امروز توضیح خواهیم داد که چگونه می توان از پتانسیل Arduino به عنوان یک کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی، اتصال آن به رابط های مناسب برای ورودی و خروج بهره برداری کرد.

توضیح کوتاه PLC

PLC (کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی) جز the اصلی جهان اتوماسیون صنعتی بوده و هست. برنامه Industrial باعث شد سیستم های PLC بسیار گران باشد، هم برای خرید و تعمیر، و هم به دلیل مهارت های بسیار خاصی که از طراحان نرم افزار برای استخراج حداکثر پتانسیل ها از کنترل کننده ها درخواست شده است. آردوینو نوعی کنترل کننده قابل برنامه ریزی جهانی است، اگرچه فقط “هسته” است و در هر صورت برای کاربردهای عمومی ساخته شده است. با کمی سخت افزار خارجی (اساساً رابط هایی که قادر به انتقال سیگنال از سنسورها و محرک ها هستند، کاهش EMI که ممکن است به میکروکنترلر آسیب برساند) و یک نرم افزار مناسب ممکن است چیزی شبیه PLC باشد.

برد Arduino

در این آموزش توضیح خواهیم داد که چگونه می توان برد Arduino خود را در یک کنترل کننده PLC مانند، قابل برنامه ریزی از طریق زبان و منطق اختصاصی PLC، برای تبدیل کسانی که مایل به شروع مطالعه این دنیای جذاب هستند بدون صرف هزینه ای برای تهیه مواد و آموزش، توضیح خواهیم داد. .

نحوه ی تبدیل برد Arduino

برای تبدیل Arduino به یک کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی، دو روش وجود دارد. اولین مورد این است که برنامه خود را با استفاده از زبان KOP (نردبان) بنویسیم. برای انجام این کار، ما باید علاوه بر Arduino IDE از دو برنامه دیگر استفاده کنیم: اولین برنامه LDmicro است که ویرایشگر و کامپایلر کد نردبان ما است (از http://cq.cx/dl قابل بارگیری است).

این مطلب را از دست ندهید   قسمت های تشکیل دهنده plc

 دوم شامل یک صفحه وب است که به ما در ایجاد کد برای کتابخانه ladder.h (http://adam.horcica.cz/tools/ladder-gen) کمک می کند. به همین سادگی، در این راهنما فقط I / O DIGITAL بدون هیچ ویژگی خاصی را در نظر خواهیم گرفت. روش دوم استفاده از plcLIB است (کتابخانه ای که ما برای استفاده از سپر IO همراه با Arduino UNO به طور مناسب تغییر داده ایم) تا بتوانید کد پروژه ما را با زبانی مشابه AWL ویرایش کنید (دستورالعمل ها: IF، AND، OR،) داشتن کنترل بر روی تایمرها و سایر عملکردها ؛ در اینجا نیز توجه ما منحصراً به استفاده از ورودی و خروجی دیجیتال بدون پرداختن به توابع خاص معطوف خواهد شد.

مثالی برای تبدیل برد Arduino

به عنوان مثالی برای درک چگونگی استفاده کامل از دو روش شرح داده شده در بالا، سعی خواهیم کرد مشکلی را برای اتوماسیون خانگی که در وب یافت می شود حل کنیم: اتوماتیک سایبان های برقی سپس با توضیح گام به گام دو روش شرح داده شده در بالا ادامه خواهیم داد. به طور خلاصه، ما می خواهیم سایه آفتاب ها را کنترل کنیم تا در صورت وزش باد شدید، آنها باید به طور خودکار جمع شوند، در حالی که فقط پس از آرام شدن باد، آنها را باز می کنیم. این رفتار باید در شرایط مختلف روشنایی مشابه باشد: آنها را در طول شب بغلتانید و در نور روز باز کنید، اما بدیهی است که شرایط باد باید بیش از نور باشد.

به عنوان یک راه حل ممکن، می توانیم از یک PLC واقعی استفاده کنیم، اما با توجه به سادگی الگوریتم و هزینه بالای آن، از سخت افزار نشان داده شده در بالا استفاده خواهیم کرد.

این مطلب را از دست ندهید   عملکرد Jog از PLC

ما از دو سنسور، گرگ و میش NO (به طور معمول باز) و NO باد استفاده خواهیم کرد که به سپر IO متصل می شوند. علاوه بر این، ما مجبوریم سیستم قدرت موتورهای سایه بان را متناسب و تغییر دهیم تا آردوینو بتواند آنها را مدیریت کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

میزان دوام باتری PLC

میزان دوام باتری PLC

برخی از باتری‌هایی که پردازنده‌های PLC را تغذیه می‌کنند، قابل شارژ نیستند در حالی که برخی دیگر قابل شارژ هستند، با توجه به اینکه PLC

ادامه مطلب »